top of page

PROGRAMING A TRÉNINKOVÉ PLÁNY

7. kapitola

2 podkapitoly

6 lekcí

PROGRAMING

photo-1515879218367-8466d910aaa4.jfif

1) PROGRAMING - VÝBĚR CVIKŮ

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing - výběr cviků

Pokud se chcete naučit, jak programovat trénink sobě nebo svým klientům, nebo alespoň rozeznat dobrý plán od špatného, je podle mě potřeba znát toto základní členění cviků a vědět, k čemu slouží. Pojďme se tedy podívat na pět základních typů cviků, které dohromady tvoří komplexní a vyvážený program.

 

více zde

photo-1515879218367-8466d910aaa4.png

2) PROGRAMING - PROGRES

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing - progres

Tajemství trvalého progresu? Ono to tajemství vlastně není až tak tajný. Každý ho zná, nebo aspoň podvědomě tuší, ale málokdo s ním vědomě pracuje.

Progres nastává ve chvíli, kdy tělo zatížíme dostatečnou tréninkovou dávku, aby bylo donuceno se přizpůsobit, a zároveň mu dáváme dost času, aby zvládlo tuhle dávku uregenerovat.

Takže jestli v nějakém cviku neregistrujete progres, někde v téhle smyčce děláte chybu. Buď netrénujete dost tvrdě, nebo trénujete až moc a nedáváte tělu čas se vzpamatovat.

 

vice zde

FULLBODY.jpg

3) PROGRAMING - FULLBODY TRÉNINK

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing

V předešlých lekcích jsme prošli, které všechny cviky by se měly vyskytovat v tréninkovém plánu (programing - výběr cviků). Taky jsme už řešili, v čem spočívá tajemství progresu (programing - progres).

 

Dnes se budeme zabývat tím, jak složit tréninkovou jednotku. Budeme poměrně hodně konkrétní a projdeme klasický fullbody trénink, který píšu svým klientům.

více zde

jak_dělat_progress.jpg

4) JAK DĚLAT PROGRES S JEDNÍM PÁREM KETTLEBELLŮ

Kategorie: ostatní

Podkategorie: programing

 

Sada dvou kettlebellů je podle mě jedna z nejlepších investic do domácí posilovny. Za to nesmírné množství cviků a užitku, které vám můžou pouhé dvě jednoduché koule poskytnout, zaplatíte neúměrně málo. Zvlášť potom, když najedete na zvyk trénovat třikrát týdně, se cena za jedno použití brzo zhroutí na ekvivalent pár rohlíků ze sámošky.

více zde

TRÉNINKOVÉ PLÁNY

Kotva 1
NEZHNIJ 3000.jpg

NEZHNIJ 3000

Tohle je váš ultimátní karanténní trénink. Zvládnout se dá i téměř bez vybavení a výzvou pro vás bude v unilaterální síle, v tréninku vytrvalosti a objemu práce v jednom tréninku.

Nářadí: kettlebelly/jednoručky, kruhy/trx, hrazda (a nebo taky nic)

Čas: 70-90 minut, 2-3x týdně, 3 měsíce +

Cíl: nabrat fyzičku, unilaterální sílu a nezhnít doma, když je v posilovně zavřeno

TAKOVÝ DOMÁCÍ OBJEM.jpg

TAKOVÝ DOMÁCÍ OBJEM 

 

Cviků v tomto tréninku není mnoho, ale v počtech opakování se dostáváme do vyšších čísel a celkový objem práce také roste. Je to sice minimalismus, ale za tréninkový den, týden a měsíc nazvedáte obrovské množství železa.

Nářadí: kettlebelly/jednoručky, kruhy/trx, hrazda, volitelně velká činka

Čas: 50-70 minut, 3-5x týdně, 3 měsíce+

Cíl: nabrat svaly a nezhnít doma, když je v posilovně (ještě pořád) zavřeno

bottom of page