top of page

THE STŘED:

úvod

Zapomeňte na protahování zad, zapomeňte na masáže míčkem nebo foam rollerem. Zahodíme všechny blbosti a pomůcky pro pouhé hašení požárů a půjdeme přímo k jádru pudla. To jádro je střed těla.

Sám moc dobře vím, jaké to je, žít s chronickou bolestí zad. Vstávat z postele tak, že se nemůžu zvednout jako normální člověk, ale musím se z ní vykulit. Jaké to je, bát se delší jízdy autem, protože se neobejde bez bolesti. Bolest zad mě neprovázela ani dny, ani týdny, ale roky.

 

Ty roky jsem se už živil jako osobní trenér a nic mi nebránilo učit se od zkušenějších trenérů a fyzioterapeutů, ležet dny v knížkách a učebnicích anatomie a trávit víkendy na seminářích o rehabilitaci a tréninku. A hlavně vše denně zkoušet v praxi na sobě i na stovkách klientů. Co jsem se za tu dobu naučil je nejen to, co funguje, ale především to, co nefunguje.

 

Nefunguje záda uvolňovat, když do druhého dne zase zatuhnou. Nefunguje je protahovat, když se tím bolest ještě zhoršuje. Nestačí trénovat mobilitu a mít dobrou techniku cviků, protože problém tkví v dysbalancích a nastavení těla, se kterými do tréninku vstupujeme.

 

Pojďte se se mnou naučit, co mě konečně a trvale bolestí zad zbavilo a pomocí čeho já pomáhám od bolesti zad svým klientům.

 

Je to skutečné pochopení funkce středu těla a jednoduchých principů, které se za ním schovávají. Je to tak jasné a samozřejmé, že budete kroutit hlavou nad tím, že vám to nedošlo samotným. Ale jakmile to jednou uvidíte, už to nepůjde vrátit. Prostě budete vědět, jak na to. Jednou pro vždy.

bottom of page